Održan 5. XC Put Šarana

U nedjelju 21. kolovoza 2016. godine, održana je osma rekreativna utrka Slavonske brdsko-biciklističke lige Giant 2016, XC Put Šarana na Virovitičkim ribnjacima u organizaciji našeg kluba BK BOR.

Subota 20. kolovoza, provedena je, kao i lani, završnim pripremama za utrku te su nam u goste na noćenje ponovno došli vozači iz BK Festunga iz Slavnoskog Broda. Druženje je proteklo uz roštilj i hladno pivo a ove godine nismo pretjerali sa pripremama dugo u noć. 😀

nocenje2016

U nedjelju se održala utrka na Putu šarana, atraktivnoj stazi duljine 11300 metara od kojih se 10 200 metara vozilo šumskim putevima te 300 metara po makadamu sa visinskom razlikom od 330 metara, a staza je vozače dočekala u punom sjaju. Vremenski uvjeti su bili dobri, temperatura idealna, malo sparno, čak je u jednom trenutku počela i kišica za vrijeme drugog starta, no na sreću, scenarij o cjelodnevnoj kiši se nije ostvario. Tako su posjetitelji mogli uživati u atraktivnoj utrci, testirati Giant bicikle, okrijepiti se grahom i hladnim napitcima.

putsarana2016Ovisno o kategoriji vozila se kombinacija velikog i malog kruga a sudjelovalo je rekordnih 83 vozača iz cijele Hrvatske, Crne Gore, Bosne i Hercegovine te Mađarske, dok je za BK BOR nastupilo 8 vozačica i vozača.

Nažalost, tokom utrke dogodilo se više padova vozača pri ćemu je najgore prošao vozač kategorije Junior, Amor Mašić iz Austonet-Procyclinga iz Prijedora sa povrijedom ključne kosti. Brzom intervencijom Hrvatske gorske službe spašavnja i Hitne medicinske pomoći prevezen je Opću bolnicu u Virovitici te mu želimo brz oporavak.

Ove godine “okrunili” smo i novu Kraljicu i Kralja šarana, vozače koji su najbrže odvezli jedan veliki krug. Kraljica šarana sa odvoženim vremenom 47:08 je Lucija Jerbić, dok je Kralj šarana sa odvoženim vremenom 31:43 Goran Cerović. Čestititamo. 🙂

kksarana2016Za komentar o utrci upitali smo Gorana Cerovića, člana Biciklističkog kluba Pljevlja iz Crne Gore koji je za utrku saznao preko Facebooka.

Sto se tice organizacije pozitivno sam iznenadjen. Vrhunski je obiljezena staza i sama organizacija trke je odlicna. Sve pohvale za kompletnu organizaciju. Vozio sam ove sezone preko 40 takmicenja i iskreno ovo mi je najdraza pobjeda. Siguran sam da cete naredne godine privuci paznju jos vecem broju ucesnika. Sledece godine ako bog da zdravlja sigurno dolazim.

Komentar nam je dala i Kraljica šarana, Lucija Jerbić, članica kluba BK Osijek 2010.

Već treću godinu dolazim u Viroviticu i svake je godine organizacija sve bolja, a staza sve uređenija! Posebno bi pohvalila BK Bor za nagradni fond koji se iz godine u godinu povećava za razliku od drugih klubova. Konkurencije je bilo, a na godinu nadam se još i više. Jedna od boljih utrka ove sezone na koju planiram doći i iduće!


Rezultati po kategorijama

Kategorija Elite (2 velika kruga + 1 mali)

 • 1. mjesto – Goran Cerović (BK Pljevlja) – 1:14:22
 • 2. mjesto – Matej Skuzin (BK Luks Racing Team) – 1:15:38
 • 3. mjesto – Tomislav Nemet (BK Osijek 2010) – 1:18:41

Kategorija Juniori (2 velika kruga)

 • 1. mjesto – Matej Žgalin (Giant Hrvatska) – 1:06:02
 • 2. mjesto – Zvonko Pedić (BK Luks Racing Team) – 1:08:30
 • 3. mjesto – Ivor Plander (BK Osijek 2010) – 1:09:30

Kategorija Kadeti (1 veliki krug + 1 mali)

 • 1. mjesto – Mirko Budimlić (BK Luks Racing Team) – 44:59
 • 2. mjesto – Siniša Lukić (Austonet-Procycling) – 49:19
 • 3. mjesto – Nino Pavičić (BK Luks Racing Team) – 53:01

Kategorija Žene (1 veliki krug + 1 mali)

 • 1. mjesto – Lucija Jerbić (BK Osijek 2010) – 59:03
 • 2. mjesto – Dorina Crnčan (BK Maraton Team) – 1:05:01
 • 3. mjesto – Marija Lešković (BK Luks Racing Team) – 1:06:53

Kategorija Veteran A (2 velika kruga)

 • 1. mjesto – Janos Vajda (Team Imperator) – 1:09:23
 • 2. mjesto – Goran Stijak (BK Kaštel) – 1:09:24
 • 3. mjesto – Nino Margaretić (BK LooD) – 1:11:13

Kategorija Veteran B (2 velika kruga)

 • 1. mjesto – Mario Šubr (BK Titan) – 1:08:58
 • 2. mjesto – Krešimir Pavičić (BK Luks Racing Team) – 1:18:33
 • 3. mjesto – Ivan Udorović (BK Titan) – 1:19:05

Kategorija Veteran C (1 veliki krug)

 • 1. mjesto – Siniša Crčan (BK Maraton Team) – 1:33:44
 • 2. mjesto – Borislav Horvatović (BK Festung) – 1:40:42
 • 3. mjesto – Vladimir Tessari (BK Titan) – 1:46:10

Kategorija Sport (1 veliki krug)

 • 1. mjesto – Ivan Vrbanić (BK BOR) – 40:03
 • 2. mjesto – Peter Nenzl (Mecsek Maraton Team) – 41:14
 • 3. mjesto – Edo Fuček (BK Đurđevac) – 41:46

Rezultati vozača BK BOR

Kategorija Žene

 • Mateja Cah – 4. mjesto (1:08:04)
 • Mihaela Cergolj – 5. mjesto (1:13:02)

Kategorija Veteran A

 • Ivan Pintera – 5. mjesto (1:14:23)
 • Antonio Bilić – 11. mjesto (1:37:31)

Kategorija Veteran B

 • Igor Bajser – 6. mjesto (1:22:55)

Kategorija Sport

 • Ivan Vrbanić – 1. mjesto (40:03)
 • Saša Per – 8. mjesto (44:02)
 • Matko Kolesarić – 10. mjesto (47:49)

ps2016sportKategorija Sport


Svi rezultati. • Fotografije sa utrke od Alexander Stankov. • Strava zapis.

Video sa utrke


Na kraju, želimo se zahvaliti svim sponzorima, donatorima, članovima, vozačima, volonterima te svima koji su na neki način doprinjeli organizaciji druženja i utrke a neke od njih ćemo istaknuti ovdje.

Autoškola Artis
Diba d.o.o. – Podrum Suhopolje
DIGITAL GRAFIK j.d.o.o.
Flora Vtc d.o.o.
Giant Hrvatska
Grafiti Becker
Hidro ving d.o.o.
Hrvatska gorska služba spašavanja
Matija Turkalj photography
Medena
Obitelj Puzović
Podrum Golo Brdo – Vina Barčan
Podrum Podgorje – Obitelj Anić
Podrum Vineda
Športska zajednica grada Virovitice
Turistička zajednica grada Virovitice
Udruga vinograda Sv. Vinko Virovitica
Vina Dvojak
Virovitičko-podravska županija
Zvonko Matovina

Živjeli!

Komentari su zatvoreni.