Amaterski Triatlon Borovik – Matkov prvi put

U subotu 7. srpnja 2018. po peti puta se održao Amaterski Triatlon Borovik na jezeru BORovik. Od 160 prijavljenih neke je izgleda vrijeme uplašilo, tako da je nastupilo 137 natjecatelja a među njima i naš BORac, Matko Kolesarić.

Vrijeme je bilo više jesenski nego ljetno, a trebalo je svladati utrke od 400 m plivanja, 21 km XC biciklističke dionice i 5 km trčanja a završili su svi sudionici koji su započeli utrku.

Ovo je bio Matkov prvi triatlon te nam je ispričao kako je bilo:

Plivanje je ličilo više na hrvanje nego na plivanje zbog gužve na početku. Nakon okretišta kod brodića, zadnjih 200 m se moglo plivati kako treba. Biciklistički dio je krenio donekle suh, dok nas nije na 8 km oprao takav pljusak da je blato frcalo na sve strane. Kad sam odvozio bike, izgledao sam kao nakupina zemlje. 😀 Trčanje je bilo solidno, čak i brži tempo od očekivanog, a zadnjih 150 metara sam proveo u totalnom šprintu.

Rezultat

Matko Kolesarić – 35. mjesto sa vremenom 1:28h


Za kraj nam je Matko još rekao:

Nije loše za prvi put, makar moglo je i bolje da sam poznavao stazu i rasporedio snagu malo bolje. Ali moto je: da je lagano zvalo bi se nogomet.

Grah je bio odličan kako i dolikuje Slavoncima. Vidimo se i nagodinu sa još boljim rezultatima.

Fotografije by Alexander Stankov.