Amazon of Europe biciklijada

Biciklistički klub BOR u suradnji sa Javnom ustanovom za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode i ekološkom mrežom Virovitičko-podravske županije poziva vas na promovitnu prezentaciju novouređene staze Amazon of Europe Bike trail.

Biciklistička ruta Europska Amazona je zajednička inicijativa pet zemalja da se uspostavi velika biciklistička ruta uzduž tri rijeke na teritoriju budućeg UNESCO biorezevata Mura-Drava-Dunav.

Sudionici biciklijade će odvesti dio rute koji prolazi kroz Virovitičko-podravsku županiju, od Kurije Janković do Posjetiteljskog centra Dravska priča u duljini od 62 kilometra. Usput će se napraviti dvije okrijepe na točkama interesa – Limanu te biciklisitčkom odmorištu uz Dravu.

Ruta djelomično prolazi asfaltom, te većim dijelim makadamom i po nasipu rijeke Drave. Preporuka je korištenje brdskog bicikla, kacige te ruksaka radi transporta vode.

Nakon dolaska u Posjetiteljski centar Dravska priča slijedi ručak te stručni obilazak postava Posjetiteljskog centra Dravska priča. Nakon obilaska slijedi organizirani prijevoz bicikala i sudionika nazad do Kurije Janković ili alternativno individualni povratak biciklom.

Prijave isključivo putem obrasca do petka 11.06. do 12 sati: https://forms.gle/CiiZc8DfzZ2CszM17

 

Datum: 12.06.2021. – subota

Mjesto okupljanja: Kurija Janković, Kapela Dvor 22, 33406 Lukač

Ruta: od Kurije Janković do Posjetiteljskog centra Dravska priča

Program:

  • 9 – 10 sati: okupljanje
  • 10 sati: start biciklijade
  • 14 sati: ručak
  • 15 sati: stručni obilazak postava Posjetiteljskog centra Dravska priča
  • 16 sati: povratak nazad organiziranim prijevozom ili biciklom po želji

Kotizacija: bez kotizacije