Kad ne vozi, on trči i osvaja medalje

Kako biciklističke utrke kreću u zadnjem vikendu ožujka, naš Matko je iskoristio pauzu i sudjelovalo na dvije pred sezonske trkačke utrke. Inače, Matko je dobio kaznu za pretreniranost pa ako ovako nastavi cijele sezone morat će odraditi društveno koristan rad.

Početkom ožujka, točnije 3.3., nastupio je na cestovnoj utrci Holjevka 2019 na 5 km te završio na 11 mjestu od 183 natjecatelja, dok je u klasi M35 završio na više nego odličnom 2 mjestu! 
Kako je vrijedno trenirao trail na našoj biciklističkoj stazi Put Šarana, prošli vikend sudjelovao je na trail utrci na Kalniku. Na stazi BOR 7 km (zamisli 🙂 gdje je nastupilo oko 300 trkača završio je na odličnom 9 mjestu.

Matko se kratko osvrnuo na utrke.

Na Holjevci malo vruće na asfaltu konkurencija nabrijana, a na kraju super rezultat. Na Kalniku kad ti se na startu pojavi prvak Hrvatske u krosu na tvojoj kilometraži onda je deveta pozicija od 133 trkaća još značajnija!

Tempo sam uspio držati ispod 5 min po km što je za tu nadmorsku visinu čist solidno.