MTB Papuk Adventure Race: Pintera odnio zlato, Cah broncu

MTB Papuk Adventure Race

U nedjelju je u Orahovici održana druga po redu MTB Papuk Adventure Race u organizaciji BK LOOD. Ova utrka je posebna po tome što je ona orijentacijska te vozači moraju obići sve kontrolne točke koje su određene po kategoriji. Nekoliko dana prije objavljena je preporučena ruta, ali svatko je mogao voziti kako je želio.

Kategorije MTB Papuk Adventure Race:

Put Ružice – 30 km (800m uspona)

Put Jankovca – 70 km (1700m uspona)

Put Papuka – 110 km (2300m uspona)

BK BOR je imao dva vozača od kojih je jedan išao na pobjedu i pobjedio je, a jedna je išla na preživljavanje i preživjela je. MTB Papuk Adventure Race nije bilo nimalo lak zadatak. Na ovom tipu utrke doživite svakojake zgode – bušenje guma, pogrešna skretanja, susret sa krdom divljih životinja, padove, kupanje u bari, 2kg blata na gumama (…)

Naš Ivan Pintera osvojio je prvo mjesto u kategoriji Put Jankovca – muški, koji je odvezao za 4:00 h, dok je Mateja Cah u kategoriji žena na Putu Jankovca nakon 7:43 sati vožnje zauzela treće mjesto.