Uspon do vrha 2018. – gdje je taj vrh?

U nedjelju, 6. svibnja 2018. odvozili smo 3. utrku sezone, Uspon do vrha 2018. Ne bi čovjek rekao da volimo uspone, ali unatoč tome, čak 10 BORaca se zaputilo se u Veliku na start utrke.

Leteći start svih kategorija u 11 sati označio je početak borbe pri čemu je trebalo preći 16 kilometara i svladati 780 visinskih metara uspona do vojne baze. Kako je i sam organizator napisao, nema puno filozofije, samo stiskanje pedale, uzbrdo, po makadamskoj cesti, od kamenoloma u Velikoj do vrha Papuka.

Nagrada je na kraju pobjediti sebe i druge, a k tome ako malo prošetate predivnim pogledom te na kraju spustom dolje.

Spustom dolje, okrijepili smo se bologneseom u restoranu Čiča Mata te su dodijeljenje medalje i nagrade najboljima. BORci su ovog puta osvojili tri medalje, Pintera se okitio brončanom u Veteranima A, Komlenac brončanom u Veteranima B, dok je Šipek osvojio zlato u Sportu. Čestitamo Kikiju na prvoj medalji i nadamo se da će ih biti još, kao što se i nadamo da će se Veterani B nastaviti ovako zeleniti. 🙂

Kategorija Veteran C

Dragoljub Marković – 4. mjesto (1:20:13)

Kategorija Sport

Kristijan Šipek – 1. mjesto (1:02:18)

Dok sa nestrpljenjem čekamo ukupni poredak, najavljujemo da je sljedeća SBBL utrka 20. svibnja XCO Šuma Striborova, a neki idu i hvatati vitar. 😉