XCM MARATON OCCUPY SAMOBOR 13.06.2020.

U subotu, 13.06.2020. održan je XCM Occupy Samobor maraton u organizaciji BK Krpelj koji je okupio preko tristotinjak naših i inozemnih sudionika koji su mogli birati između dvije staze:

  • Troja 20 km/650 mv
  • Sparta 45/1400 mv ( E-Bike)

Na ovu hrabru misiju prve utrke  poslije korona događaja u pomalo neobičnoj sezoni uputila su se tri člana BOR-a:

  • Ivan Pintera osvojivši 33. mjesto u kategoriji muškarci na stazi Sparta,
  • Antonio Vidović  osvojivši 49. mjesto u kategoriji muškarci na stazi Sparta i
  • Petra Klemen osvojivši 3. mjesto u kategoriji žene na stazi Troja.

Petra:

Dojmovi sa staze su pozitivni. Prekrasan krajolik Samoborskog gorja i Žumberka sa startom i ciljem na Vugrinščaku umanjio je traumu prvih 9 kilometara uspona. Kada su uslijedili strmi singl spustevi i usponi kao i šumski makadam putevi sve muke onog prvotnog zagrijavanja bile su zaboravljene. Na cilju smo sa hladnom pivom u ruci nastavili razmjenjivati dojmove i analizirati prvu te dugo iščekivanu  utrku sezone, već planirajući slijedeću pustolovinu.