XCM Petnja 2019. – Bajser prvi u XCM prvenstvu Slavonije

U nedjelju 22. rujna 2019. održala se 8. rekreativna utrka GIANT Slavonske brdsko biciklističke lige XCM Petnja, koje je ujedno bilo i prvenstvo Slavonije u maraton disciplini. Na utrku u organizaciji BK Festung se uputilo 7 BORaca  od svekupno 71 natjecatelja koji su startali. Trebalo je svladati krug, krug i pol ili dva kruga staze duljine 30 kilometara sa 800 metara visinske razlike.

Dva BORca, Kolesarić i Vrbanić nisu završili utrku zbog probušenih guma u drugom krugu, dok su ostali uspješno odvozili a većina završila i na postolju.

U kategoriji Veteran B, na prvo mjesto popeo se Igor Bajser čime je postao prvak u XCM Pvenstvu Slavonije u svojoj kategoriji. Klemen se okitila odličnom brončanom medaljom u kategoriji Žene. Pintera srebrnom zakasnivši na prvo mjesto za samo 1:31 minutu, ali svejedno je prvi od Hrvata. Marković je u Veteranima C završio na 8. mjestu, a Fićo u Sportu na 7. mjestu.

Kategorija Veteran C

• Dragoljub Marković – 8. mjesto (2:07:33)

Kategorija Sport

• Filip Prpić – 7. mjesto (1:41:48)

Sljedeća utrka je na domaćem terenu 8. XC Put Šarana u sklopu Put Šarana Outdoor Weekenda 3!