XCM Slatina 2022.

U nedjelju 02.10.2022. održana je posljednja utrka sezone Slavonsko brdsko biciklističke lige 2022. Zatvaranje sezone održalo se maratonom XCM Slatina, startom i ciljem pored jezera Javorica, te se vozio krug od 31,7 kilometara i 700 metara visine penjanja. Na startu se pojavilo 56 natjecatelja od čega čak 8 BORaca.

Unatoč tome što neki naši vozači imali dovoljno bodova za zadrže top mjesta u ukupnom poretku, zahvaljujemo što su se natjecali i u Slatini kako bi zadržali što bolji ukupni klupski poredak.

BORci su u Slatini osvojili 4 medalje. U kategoriji Kadeti, Smoljan se ponovno popeo na postolje osvojivši brončanu medalju,  Jonaš je osvojio drvenu medalju završivši na 4. mjestu, dok je Petra Klemen osvojila srebrnu medalju u kategoriji Žene.

U kategoriji Veteran A u definitivno najuzbudljivijoj utrci dana slavio je Ivan Pintera. Munjeviti virovitički ”Borac” za zlato se u završnom sprintu nakon 50 teških blatnih kilometara izborio pokraj Našičanina Antuna Umiljanovića. Još jedan član Bor-a odličnom vožnjom uhvatio je mjesto na pobjedničkom postolju te utrke, a radi se o Antoniu Vidoviću.

U kategoriji Veteran B, Bajser je završio na 5. mjestu, kao i Marković u kategoriji Veteran C, dok je Prpić u kategoriji Sport završio na 11. mjestu.

Čestitamo BORcima na još jednoj uspješnoj utrci.

REZULTATI VOZAČA BK BOR

Kategorija Kadeti

  • Andrija Smoljan – 3. mjesto (1:36:22)
  • Dominik Jonaš – 4. mjesto (1:44:53)

Kategorija Žene

  • Petra Klemen – 2. mjesto (1:43:24)

Kategorija Veteran A

  • Ivan Pintera – 1. mjesto (2:08:37)
  • Antonio Vidović – 3. mjesto (2:14:02)

Kategorija Veteran B

  • Igor Bajser  – 5. mjesto (2:22:33)

Kategorija Veteran C

  • Dragoljub Marković – 5. mjesto (2:18:33)

Kategorija Sport

  • Filip Prpić – 11. mjesto (2:00:28)

Foto: BK BOR, Damir Jukić