XCO Kopika 2018. – dvije medalje za BORce

U nedjelju 16. rujna, u sklopu GIANT SBBL 2018., održana je XCO Kopika u Osijeku. U organizaciji BK Osijek 2010., stratalo se sa pješkačkog mosta na drugu stranu Drave, na stazu duljine 4.8 kilometara i 20 metara visinske razlike po krugu.

S obzirom da nema puno visinske razlike, to je onaj tip staze na kojoj nema odmora jer ste primorani konstantno pedalirati, te je u kombinaciji sa hupserima i zavojima sa bentovima, atraktivna i vrlo brza. Natjecatelji su morali svladali od 3 do 7 krugova, ovisno o kategoriji.

Sa idealnim vremenom, 72 natjecatelja startalo je zajedničkim startom u 11 sati a među njima i 7 BORaca, te smo se okitili sa 4 medalje (ako se računaju dvije drvene 😀 ). Najbolje su prošli Cah i Bajser koji su se oboje okitili srebrnom medaljom, dok su drvene pokupili Pintera i Šipek (Špiček). Osim medalji, imali smo čak i tri dobitnika GIANTove tombole. 


Nakon okrijepe pizzom i dodjela medalji, mi smo se odlučili još malo ispuhati u skate parku, provozati gradom i popiti cugu, dok ne odu svi doma kako bi odnijeli pobjedu na polju kao posljednji klub koji napušta bojište.

Rezultati Po kategorijama

Kategorija Elite 

Ivan Vrbanić – 9. mjesto (1:27:49-2)

Kategorija Žene

Mateja Cah – 2. mjesto (0:53:16)

Kategorija Veteran A

Ivan Pintera – 4. mjesto (1:09:21)
Saša Bedeković – 10. mjesto (1:15:16)
Matko Kolesarić – 13. mjesto (1:22:11)

Kategorija Veteran B

Igor Bajser – 2. mjesto (1:09:19)

Kategorija Sport

Kristijan Šipek – 4. mjesto (0:47:58)


Sljedeća utrka lige je maraton u Slavonskom Brodu, XCM Petnja.

xco kopika 2018.