XCO Kopika 2021

U nedjelju 25.04.2021. održana je druga utrka GIANT SBBL 2021. XCO Kopika u organizaciji BK OSIJEK 2010 na lijevoj obali Drave u Osijeku. Specifična kružna staza sa malo uspona i puno zavoja, super zabavna i na krasnoj lokaciji. Startalo je 94 natjecatelja iz svih krajeva Hrvatske od čega čak 16 natjecatelja u U13 kategoriji.

Za BOR je nastupilo 6 natjecatelja, od kojih ćemo istaknuti Smoljana kojemu je to bila prva od nadamo se mnogo, biciklističkih utrka u SBBL-u, te je u jakoj konkurenciji završio na 7. mjestu. Uz to osvojene su i dvije medalje. Klemen je pomela konkurenciju i okitila se zlatnom medaljom u kategoriji Žene, dok je Pintera kak je krenuo tako i završio te osvojio srebrnu medalju u Veteranima A.

Pintera:

Od početka se je krenulo dosta jako kako bi se zauzela što bolja pozicija na single tracku, ušao sam kao drugi ispred kolege Jovanović-Verbanca i tako je ostalo do samog kraja.

U ostalim kategorijama je bilo krasnih sprint finisha sto je zagarantiralo krasnu utrku u svakom pogledu.

Poslije utrke se nastavilo sa prepričavanjem dojmova, slavljem i već klasičnim ispraćajem domaćina od strane BK BORa. 😀

REZULTATI VOZAČA BK BOR

Kategorija Kadeti 

  • Andrija Smoljan – 7. mjesto (45:23)

Kategorija Žene 

  • Petra Klemen – 1. mjesto (42:29)

Kategorija Veteran A

  • Ivan Pintera – 2. mjesto (1:00:11)

Kategorija Veteran B 

  • Igor Bajser – 5. mjesto (54:04)

Kategorija Veteran C 

  • Dragoljub Marković – 6. mjesto (51:03)

Kategorija Sport 

  • Filip Prpić – 11. mjesto (43:16)