XCO Koral u Orahovici

BK LOOD po prvi puta je organizirao utrku GIANT SBBL-a na novoj stazi XCO Koral koja se smjestila u samoj Orahovici. Natjecatelji ne kriju oduševljenje novom stazom u ligi, koja je kratka i brza te popraćena zanimljivim elementima čiji će broj rasti u narednim godinama. Nakon utrke smo se družili na simpatičnom ranču Koral po kojemu je staza i dobila ime.

BK BOR se okitio sa tri medalje. Bajser je naravno bio zlatni u Veteranima B, dok Pintera i Prpić srebrni, u Veteranima A, odnosno Sport kategoriji. Po prvi puta za BK BOR nastupao je Đuro Ivanković, koji je u Veteranima C osvojio odlično 5. mjesto. Dok su Cah i Marković, jednostavno uživali u stazi bez medalja.

Ovo je vjerojatno bila zadnja iznimno suha i vruća utrka nakon koje ulazimo u jesensku završnicu prvenstva, ali nas još čeka pet utrka – Donji Miholjac, Slavonski Brod, Virovitica, Osijek i Požega.

U nadolazećem vikendu vozimo na domaćem terenu Panonsko bilogorski maraton, koji prolazi biciklističkom stazom Put Šarana. Držite nam fige da ne bude previše kišan.

REZULTATI VOZAČA BK BOR

Kategorija Žene (3 kruga)

  • Mateja Cah – 5. mjesto (1:26:25)

Kategorija Veteran A (4 kruga)

  • Ivan Pintera – 2. mjesto (1:02:20)

Kategorija Veteran B (4 kruga)

  • Igor Bajser – 1. mjesto (1:04:43)

Kategorija Veteran C (3 kruga)

  • Đuro Ivančević – 5. mjesto (1:08:05)
  • Dragoljub Marković – 6. mjesto (1:09:04)

Kategorija Sport (3 kruga)

  • Filip Prpić – 2. mjesto (52:16)