XCO Lapovac 2019. – Prvenstvo Slavonije u disciplini XCO

U nedjelju 26. svibnja 2019. posjetili smo jezero Lapovac gdje je u organizaciji BK Našice održana druga utrka sezone 2019. GIANT Slavonske brdsko biciklističke lige, koja je ujedno i utrka za Prvenstvo Slavonije u disciplini XCO.

Organizator je djelomično izmjenio stazu što je bio odličan potez, krug je iznosio oko 4,5 km i 120 m visinske razlike u kojem su se izmjenjivali makadami i krasni šumski single trackovi na kojemu su BORove boje došli braniti Bajser, Prpić i Pintera.

Po idealnim vremenskim uvjetima u 11:30 sati, ukupno 66 vozača započelo je zajednički start svih kategorija. U kategoriji VETERAN A startalo je ukupno 8 vozača koji su vozili 5 krugova, Pintera završava utrku na 2. mjestu sa vremenom od 1:19:11 tj. 23 sekunde zaostatka za pobjednikom i osvaja srebro.

U kategoriji VETERAN B startalo je ukupno 10 vozača koji su vozili 5 krugova, Bajser završava utrku na 1. mjestu sa vremenom od 1:20:47 ostavljajući najbližeg protivnika na gotovo 4 minute iza sebe, i tako ponovo nastavlja odličan niz i osvaja zlatnu medalju.

U kategoriji SPORT startalo je najviše vozača odnosno njih ukupno 12 koji su vozili 4 kruga, Prpić unatoč bolesti utrku završava na 4. mjestu sa vremenom od 1:16:28.

Nakon utrke organizator je pripremio čobanac nakon čega krenula dodjela nagrada. Osim voucher nagrada glavnog sponzora lige GIANT, organizator je dodatno osigurao i novčane nagrade u najjačoj ELITE kategoriji, te prigodne nagrade za ostale kategorije.

Sljedeća utrka XCO Bunarić nas očekuje 30.06.2019 u Slatini,

Rezultati po kategorijama

Kategorija Veteran A

  • Ivan Pintera – 2. mjesto (1:19:11)

Kategorija Veteran B

  • Igor Bajser – 1. mjesto ( 1:20:47 )

Kategorija Sport

  • Filip Prpić – 4. mjesto ( 1:16:28)