XCP Požega 2018. – Pinterino izvješće

14. listopada 2018. održana je XCP Požega 2018., povijesni dan za BORce, posljednja SBBL utrka u sezoni 2018. na kojoj se skupilo 7 veličanstvenih mušketira BORa. Svatko sa svojim križem na leđima je krenuo putem brda i zlatnih dolina u BORbu, kako sa drugima tako i sa samim sobom.

Marković, Bajser, Vida, Kolesarić i Pintera borili su se sa velikim krugom od 32km, dok su se Šipek i Prpić u SPORT kategoriji borili sa manjim krugom od 18km. Ostali su odvezli bez većih poteškoća, Kiki dolazi 8. od ukupno 15. natjecatelja u SPORT, stari vuk Marković u kategoriji VETERAN C uspješno dolazi do 5. mjesta, ovaj put ga “grabić” nije uspio skinut s bicikla. 🙂

Bajser u VETERAN B dolazi na već dobro poznato 2. mjesto, ovaj puta ništa “broken” i kreće u pripreme za 2019. Vida u VETERAN B dolazi na 10. poziciju i tako prekida crni niz DNF i DNS. Matko u VETERAN A dolazi na 11. poziji, danak je uzelo prekrasno Požeško kamenje koje je bilo toliko privlačno da mu je morao skočiti u zagrljaj unatoč punoj brzini.

Pintera u VETERAN A dolazi na već pretplaćenoj drvenoj poziciji. Moramo napomenuti da je Prpiću, odnosno našem Fići, ovo bila prva utrka u gostima, a ujedno i krštenje novog “Duha” koji ga je odmah doveo do 3. mjesta i postolja. Pred ovim BORcem je svjetla budućnost, živio!

I da ne bi mislili da je to sve, javljamo da smo prije utrke primili signale podrške od našeg “pokojnog” potpredsjednika koji nas vjerno prati sa tajne lokacije udaljene 5 sati od najbližeg kopna.

REZULTATI PO KATEGORIJAMA

Kategorija Veteran A

  • Ivan Pintera – 4. mjesto (1:34.43)
  • Antonio Vidović – 10. mjesto (1:47.14)
  • Matko Kolesarić – 11. mjesto (1:55.47)

Kategorija Veteran B

  • Igor Bajser – 2. mjesto (1:37.39)

Kategorija Veteran C

  • Dragoljub Marković – 5. mjesto (2:20.20)

Kategorija Sport

  • Filip Prpić – 3. mjesto (1:00.42)
  • Kristijan Šipek – 8. mjesto (1:10.09)